RUKOMETNI KLUB "VOGOŠĆA" VOGOŠĆA

Picture
RK Vogošća
Vogošćani savladali Borac u Travniku s rezultaom 22:31. Domaćini su pruzili dobar otpor do osamnaeste minute susreta kad popularni Zmajevi ubacuju u brzinu vise i prave seriju 4:0 i povećavaju prednost iz minute u minutu da bi rezultat glasio na poluvremenu 10:17 za goste. Drugo poluvrijeme nista novo nije donijelo, nego samo veću gol razliku za Vogošću koja je u tridesetipetoj minuti iznosila dvanaest golova razlike, te je zatim uslijedio mali pad koncepcije u igri i gosti su uspijeli smanjiti na devet razlike i privest utakmicu kraju. Treba istaći da su Zmajevi došli s deset igrača i dva golmana od čega dva kadeta. Mladi golman Špiljak se proslavio zadnjih tri minute susreta odbranivši penal i četiri šuta.Vogošćani su došli bez sedam standardnih prvotimaca, a to su: Barlov, Ganija, Lagundžija, Sejfić, Ganić, Trbić i Kadrić koji je imao suspenziju zbog crvenog kartona u predhodnoj utakmici. Igrači koji su nastupili na ovoj utakmici su ostavili srce na terenu i dokazali da se mogu nositi i bez pomenutih igrača što naravno zaslužuju sve čestitke nakon pobjede protiv tvrdog protivnika Borca. Rukometaši Vogošće u narednom kolu dočekuju na megdan ekipu Međugorja koja igra ozbiljnog konkurenta za narednu sezonu.

RK Vogošća: Hadžić (20 odbrana / 2 penala), Špiljak (5 odbrana / 1 penal), Ljuca 7, Muratović 1, Mešević 8, Šahinović 3, Zilkić, Kršo 2, Jelko, Dedić 4, Mimić 6.