RUKOMETNI KLUB "VOGOŠĆA" VOGOŠĆA

Picture
Rukometaši Vogošće su pred 200 gledalaca odužili su se s kamatama za poraz u Međugorju od 5 golova razlike. Popularni Zmajevi dokazali su gostima da nisu konkurent za pariranje na terenu kao što se osjetilo na rezultatu u prvih deset minuta Vogošća pravi seriju 6:1, tad trener Ivandija traži minutu odmora i pripremanje nove taktike za tvrdu odbranu domaćina. Minuta odmora za goste je bila pravi momenat da bi se približili samo na -2 u dvadesetoj minuti nakon pada Zmajeva da bi nakon minute odmora Vogošćani ubacili u Veću brzinu i na poluvrijeme otišli s rezultazom 17:12. Drugo poluvrijeme u korist domaćina koji iskoristava lošu igru gostiju i pravi seriju 5:0 da bi rezultat u četrdesetoj minuti glasio 25:15. Gosti iz Međugorja se nisu predavali sve do samog kraja pokušavši ublažiti poraz od deset golova razlike. Da bi krajnji rezultat glasio 34:24. Kod gostiju najvise golova su dali Bubalo P. 8, i Nižić K. 6. U narednom vikendu Zmajevi gostuju u Ljubuškom kod Izviđača 2, dok ekipa Međugorja na svom parketu dočekuje Bosnu 2.

RK "Vogošća": Hadžić (20 odbrana), Špiljak (5 odbrana), Ljuca 8, Barlov, Mešević 10, Ganija 2, Hasanović 1, Kršo, Kadrić 2, Zilkić, Šahinović 3, Sejfić 1, Mimić 3, Jelko, Dedić 4.

Zahvaljujemo se simpatizerima Vogošće koji su bodrili Zmajeve do nove pobjede.